Notícies d'Arxiu


Partit OK Lliga: Arenys de Munt - Alcoi

Arenys - Liceo. Gran partit al Pavelló

OK Lliga: FC Barcelona 2-Arenys de Munt 0

Torna la OK Lliga

Diumenge 15/10 debut a l'OK Lliga a casa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Desprès del debut a Vendrell amb molt bones sensacions, aquest diumenge 15 d'octubre tindrem el 1er partit d'Ok Lliga al Pavelló.

 

Volem que aquest diumenge -i a tots els partits- el nostre 1er Equip estigui ben acompanyat i molt animat!

Convidem als jugadors del Club a fer una Grada Jove.

 

Recordeu venir a recollir -o a fer-vos-  els carnets de soci dimecres o divendres a  Secretaria al Pavelló, per poder gaudir de l'espectacle de l'OK Lliga sense pagar entrada.

O si preferiu pagar la entrada a 6 €, però tots a animar al Pavelló.

 

Comunicat

 El C.E Arenys de Munt condemna qualsevol acció que atempti contra la democràcia, la llibertat d'expressió i el dret a decidir.

I com a rebuig a l'atac que es va patir diumenge contra la democràcia amb independència de qualsevol ideologia ni pensament envers el qual es discutia ens adherim a la aturada general prevista pel 3 d'octubre i suspenem els entrenaments i totes les activitats del Club.

La Junta.

Presentació de l'OK Lliga 2017-18

7/10 1er partit d'Ok Lliga i el 15/10 a casa amb el Girona

Condol per la mort del Sr. Guillem Roca, expresident del club

 Tota la família que formem el CE Arenys de Munt, vol transmetre el més sentit condol per la mort d'en Guillem Roca.
Guiillem Roca va ser president del nostre club;  pare del gran jugador i també president Martí Roca i l'avi d'en Nil i en Blai Roca.
 
Una gran abraçada a tota la família.

Jordi Illa amb la Selecció Catalana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jordi Illa ha jugat amb la Selecció Catalana absoluta l'11a edició de la Copa Monestir organitzada pel Patí Hoquei Club Sant Cugat i ha superat (3-6) l'equip  vermell-i-negre.

Espanya amb Nil Roca Campiona del Mòn als WRG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

La selecció espanyola s'ha proclamat campiona del mòn als World Roller Games de Nanjing. El combinat espanyol s'ha imposat a Portugal (3-3, 2-1 en penaltis) en una final trepidant. És el 17è títol mundial de la selecció espanyola.

Nil Roca, format al nostre Club ha participat activament en aquest equip amb Xavi Malián, Albert Casanovas, Edu Lamas, Jordi Adroher, Pau Bargalló, Ignacio Alabart i Raul Marín.

Felicitats Nil!!!

Enhorabona campions!

 

Genís Sanchez amb la Selecció Catalana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

El nostre jugador Genís Sanchez ha estat convocat amb la Seleció Catalana per jugar un partit amb el CH Vilassar.

El seleccionador català Jordi Camps ha convocat també a Cesc Maideu i Jordi Gabarra del St. Cugat, Jesús Solà del St. Feliu, Oriol Gª Vivet i Jere Enrique del Sentmenat, Sergi Parra i Adrià Martos del Tordera, Bernat Camps del Tona i Arnau Prat del GEiEG.

El partit que servia de presentació del club maresmenc ha acabat amb un resultat de 2 a 9 per la Selecció Catalana.

40è Torneig La Puntaire

Aleix Domènec i Àlex Joseph Sots-Campions del Món amb la Sub-20 als WRG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L'Àleix Domènec i l'Àlex Joseph s'han proclamat sots-campions del món als World Roller Games celebrats a Nanjing (Xina).

La selecció entrenada per Sergi Macià ha jugat aquest matí (hora espanyola) la Final i ha perdut 0-2  amb Portugal, que torna a ser campió mundial sub-20, per 3ª vegada consecutiva.

En tornar de la Xina l'Aleix Domènec es reincorporarà a la disciplina del nostre club i l'Àlex Joseph jugarà amb l'equip Júnior del FC Barcelona.

 

Als World Roller Games ara serà el torn de la selecció absoluta i d'un altre gran jugador format al CE Arenys de Munt, en Nil Roca, que tot i la seva joventut ja ha estat escollit entre els millors jugadors d'Espanya.

Vols venir a jugar amb nosaltres?

Aleix Doménec i Àlex Joseph amb la Espanyola Sub-20 per jugar els World Roller Games 2017 a Xina

L'Aleix Doménec i l'Àlex Joseph aniran amb la Selecció Sub-20 d'hoquei patins als World Roller Games 2017, que es cel.lebraran a Nanjing (China) del 26 d'agost al 10 de setembre.

El combinat nacional, que disputarà el Campionat Mundial a partir del 27 d'agost, s'entrena, sota les ordres d'en Sergi Macià, al CAR de Sant Cugat.

 

A més de l'Aleix i de l'Àlex, la llista de seleccionats està formada per: Martí Zapater (Vendrell-Noia) i Xavi Arcas (Barça) com a porters i Adrià Ballart i Albert Bigas (Manlleu), Roger Bars i Jorge Méndez (Igualada), Pablo Nájera (Barça) i Lluís "Sito" Ricart (Caldes).

 

A més, amb la Selecció absoluta de l'Alejandro Domínguez anirà en Nil Roca.

 

La Selecció Espanyola Sub-20 competirà al grup B amb Itàlia, França i Argentina i l'absoluta debutarà el 3 de setembre, al grupo B amb Alemanya, Xile i Moçambic.

 

Felicitats i molta sort als nostres jugadors!!!

Ninu, Plata al Campionat d'Europa Sub-17

La Selecció Sub-17 d'hoquei patins s'ha penjat la medalla de plata al Campionat d'Europa, disputat a Fanano (Itàlia). El combinat espanyol, amb 9 jugadors catalans, ha caigut en la pròrroga (1-0) amb Portugal en un partit molt intens.

Tal com va passar a la final de l'any passat, el gol d'or ha sigut definitiu, però aquesta vegada amb resultat desfavorable i Portugal guanya el Campionat d'Europa Sub-17.

Els dos equips  han protagonitzat un primer temps molt igualat, sense gols.
El segòn temps ha tingut el mateix guió, però a falta d'un minut per acabar Espanya ha disposat d'un penal que el porter portuguès ha aturat.  

Després, al temps extra ha arribat el definitiu gol portuguès.

 

Cal destacar les bones actuacions dels dos porters Ninu i Edo, tots dos amb relació amb el nostre club:

Ninu, porter del nostre Infantil A (Juvenil B de la propera temporada) que ha alternat la porteria els primers partits amb Jordi Pons (Cadí), i ha jugat els la Semifinal i la Final.

Alejandro Edo, de l'Oporto, format a Portugal i fitxat per la propera temporada pel FC Barcelona, és fill del mític porter Edo de l'Arenys de Munt.

Ninu va amb la Selecció Espanyola Sub-17 a l'Europeu

Ninu -porter del nostre Infantil A- jugarà a partir del proper 30 de juliol el Campionat d'Europa amb la Selecció Espanyola Sub-17 a Fanano (Itàlia).

 La selecció espanyola sub-17 estarà formada per en Gerard Pérez "Ninu" i Jordi Pons (Cadí) com a porters i Roc Pujadas i Umbert Serra (Manlleu), Martí Gabarró, Sergi Garcia i  Pere Urpí (Noia), Sergi Duch (Lleida), Aleix Ordóñez (Barça), i Kilian Gil (Sporting de Lisboa).

 

 L'equip entrenat per l'Ivan Sanz debutarà amb Israel el 30 de juliol a las 17:30 hores. Posteriorment s'enfrentarà a Anglaterra, el 31 a las 17h; a Itàlia, el 2 d'agost a les 21h i a Alemagna, el 3 d'agost també a las 21:00 h.

Felicitats Ninu i molta sort!

 

Sortejats els Calendaris de les competicions

Avui a la seu de la Fecapa s'han sortejat es Grups i els Calendaris de les competicions d'hoquei patins.

Una novetat de la propera temporada serà el nou format de Primera Nacional Catalana  que en una primera fase, es dividirà en dos grups i que acabarà decidint el campió després de disputar-se un play-off després de la segona fase.

 

L'Arenys de Munt després del seu ascens estarà present al grup A, amb el FC Barcelona Lassa, l'HC Piera, el CE Noia Freixenet, l'ICG Lleida Llista Blava, el CP Manlleu, el CPH Olot i l'HC Sentmenat.

 

A la categoria Júnior, el nostre equip A jugarà amb el Mollet, Cassanenc i Palafrugell i el Júnior B amb el Martinenc, Arenys de Mar, Ripollet A i Barberà.

El Juvenil A jugarà amb el FC Barcelona, Manlleu A, Reus Dep., SHUM A, Caldes A, Vic A i Vendrell. El Juvenil B amb el Lloret, Arenys de Mar, Malgrat i Palafrugell.

A categoria Infantil, a l'equip A li ha tocat grup amb el Voltregà B, Horta B, Cerdanyola C i Barcino A i el nostre Infantil B, amb el Vilafranca B, Vilassar, St. Ramon i St. Just B.

L'Aleví jugarà amb el Girona C, Figueres A, Tordera B i Banyoles.

Els Benjamins A amb Cerdanyola B, Arenys de Mar, Barberà B i Ripollet. I el Benjamí B, amb el Vilassar, Cerdanyola A, Mataró A i Tordera B.

El Prebenjamí A amb el Vilassar B, Mataró A, Tordera B i Sant Cugat C i el Prebe B amb l'Arenys de Mar, Vilassar A, Barberà A i Sta. Perpètua B.

I finalment l'Iniciació jugarà amb l'Arenys de Mar, Vilassar A, Barberà A i Sta. Perpètua B.

 

Podeu consultar tots els Calendaris a la pàgina de cada equip.

Sort a tots!

Debut a OK Lliga a Vendrell i 1er partit a casa amb el Girona

 

Aquesta tarda s'ha celebrat a Barcelona el sorteig del Calendari d'OK Lliga.

 

El 1r. partit del nostre equip a l'OK Lliga tindrà lloc el 7 d'octubre a la pista del CE Vendrell.

 

El debut a casa el farem la setmana següent amb el CityLift Girona CH.

 

El partit amb el FC Barcelona ens arribarà a la Jornada 4 -el 28 d'octubre- al Palau Blaugrana.

 

Aquí començarem un important "tour de force" al jugar després amb el HC Liceo -a casa- i a continuació amb el Reus Deportiu.

La darrera jornada serà el 27 de maig i la jugarem a Palafrugell.

El nostre capità Jordi Illa ha participat en el sorteig de la millor lliga del món que la propera temporada la tindrem a casa.

La gaudirem i patirem però ho donarem tot! Junts ho farem!

 

Descarga
Calendari OK Lliga
Calendari Complert de l'OK Lliga 2017-18: Cliqueu per descarregar-ho o aneu a la pàgina del 1er Equip per veure el Calendari dels nostres partits
OKLiga1718.pdf
Documento Adobe Acrobat 35.2 KB

Aleix Doménec i Àlex Joseph seleccionats per jugar els World Roller Games amb la Sub-20

Els jugadors del CE Arenys de Munt Aleix Doménec i Àlex Joseph han estat seleccionats per jugar amb la Sub-20 als World Roller Games 2017, que es disputaran del 27 d'agost al 2 de setembre a Nanjing (Xina).

Els arenyencs formaran part de la selecció espanyola sots-20 en un equip on també hi ha Martí Zapater (Moritz Vendrell), Xavier Arcas i Pablo Nájera (FC Barcelona Lassa), Roger Bars i Jorge Méndez (Igualada Calaf Grup), Adrià Ballart i Albert Bigas (CP Manlleu) i Lluís Ricart (Recam Làser Caldes).

La fase de preparació començarà el 10 de juliol al Pavelló de Vilafranca del Penedès.

 

Moltes felicitats!

El porter Alain Rivero darrer fitxatge

 

El porter i capità del PHC Sant Cugat Alain Rivero, és la darrera incorporació del nostre club.

 

Alain Rivero ha jugat 11 anys al Sant Cugat i ha defensat amb éxit la porteria del 1er  Equip a Nacional Espanyola quedant-se les dues darreres temporades a les portes de pujar a Ok Lliga.

 

Benvingut i molta sort!

 

Andrea Bolcato: fitxatge d'Ok Lliga

Andrea Bolcato, és el nou fitxatge d'Ok Lliga.

 

El jugador italià ha jugat la passada temporada al City Lift Girona, després de la seva etapa a la Lliga italiana amb el Bassano, on ha jugat la Copa d'Europa i ha arribat a semifinals de la Copa d'Itàlia. Abans també havia jugat al CP Tordera.

 

Benvingut al CE Arenys de Munt! Molta sort i molts éxits!

3 Jugadors del CE Arenys de Munt en la preselecció espanyola Sub-20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aleix Domènech, Àlex Joseph i Arnau Anglas estan a llista de 20 jugadors de la Preselecció Espanyola Sub-20 d'on sortiran els triats per disputar els World Roller Games 2017 de Nanjing (China) del 27 d'agost al 2 de setembre.

Abans de la llista definitiva de seleccionats es faran entrenaments al CAR de Sant Cugat els dies 12,13 i 14 de juny .

La resta de preseleccionats sòn:

- Xavier Arcas, Aleix Borregán i Pablo Nájera (FC Barcelona), Adrià Ballart, Albert Bigas i Pol Molas (CP Manlleu), Martí Zapater i Pol Ferrer (CE Vendrell),  Roger Bars i Jordi Méndez (Igualada HC), Lluis Ricart (CH Caldes), Pol Manrubia (CP Vic) i Miguel López (AC Órdenes).
Amb el FC Barcelona som el club amb més preseleccionats (3),després amb 2 està el CPManlleu, el CE Vendrell i el Igualada HC.

 

Enhorabona!!!

Ascens a Nacional Catalana!!!

Som Nacional Catalana!!!

 

L'equip de 1ª Catalana ha aconseguit l'ascens a Nacional Catalana després de superar  al Palafrugell per 10 a 4 en el partit de tornada de la segona eliminatòria, que s'havia posat molt difícil en perdre el primer partit per 6 a 2.

Els nostres jugadors encapçalats per en Gaspi van capgirar el marcador en un magnífic partit.

 

Ara el cap de setmana que vé ens espera la Copa de la Lliga i la propera temporada jugar a Nacional Catalana!

 

Moltes felicitats!!!

Fitxatges d'Ok Lliga

 

Per afrontar la properada Temporada 2017-18 a la Ok Lliga incorporem 2 jugadors d'Ok Lliga i de la casa: Jordi Galan i Gerard Cusachs.

 

Jordi Galan va estar al nostre Club des de el 1998 fins el 2002 en que va anar al CP Tordera on va pujar a l'Ok Lliga, i després va passar pel Vilaseca, Lloret, Lleida, Vic, Vilanova, SHUM i Vilafranca sempre a Ok Lliga.

 

Gerard Cusachs torna a Arenys després d'un any amb el CP Vilafranca a Ok Lliga.

 

2 incorporacions de luxe pel nostre equip!

 

Fes-te Soci!!!

Aquesta Temporada 2016-17 el nostre 1er Equip ha complert el somni de fa molts i molts anys: Hem pujat a Ok Lliga!!!

 

Ho han aconseguit amb l'ajut de tots, i ara més que mai ens cal l'ajut i la col.laboració de tothom, per això us demanem que us feu socis i que ho dieu i en feu als vostres amics i familiars. Junts farem que aquest somni continui!

 

La propera Temporada a OK Lliga tindrem les visites al nostre pavelló dels millors equips del mòn: el FC Barcelona, Liceo HC, Reus Deportiu, CP Voltregà, etc. i per veure'ls -com es fa a totes les pistes d'OK Lliga- serà imprescindible presentar el Carnet de Soci del Club.

 

Feu-vos socis, ajudareu a l'Equip i podreu veure els partits d'Ok Lliga!

Descarga
Formulari d'alta de Soci del Club.
Podeu deixar el Formulari cumplimentat a la bústia o a la secretaria del club al Pavelló Municipal o enviar-ho a amunthoquei2@gmail.com
Alta de socis(1).pdf
Documento Adobe Acrobat 382.2 KB

El Benjamí A 7è als Campionats de Catalunya i l'Iniciació A 9è als Campionats de Barcelona.

El Benjamí A ha acabat en la 7ª posició als Campionats de Catalunya que s'han disputat aquest cap de setmana a Mollerussa.

L'Iniciació A ha jugat a Castellar la Trobada Final del Campionat de Barcelona d'Iniciació i ha quedat després de d'un empat a punts amb el Castellar, i resolt el desempat amb polèmica a favor de l'equip organitzador.

 

A Mollerussa un altre cop els benjamins del Voltregà ens ha deixat fora de la lluita pels primers llocs i tot i guanyar al Bell-lloc, una derrota amb el Caldes A ens ha portat a jugar amb l'Igualada B per la 7ª plaça que és la que finalment hem asolit.

 

A Castellar del Vallés el nostre Iniciació A i el Castellar han guanyat els seus partits amb el Cubelles per 2 a 1. En el seu duel han empatat a 2 el partit i en consequència a punts a la classificació, però ha sigut el Castellar el que ha passat a la fase següent i ens ha deixat a la 9ª posició, amb un cert mal regust però que no treu que hem fet una gran temporada.

 

Moltes felicitats!

Casal d'Estiu del 26/8 al 29/7

Descarga
Butlleta d'Inscripció al Casal d'Estiu 2017
Butlleta d'Inscripció al Casal d'Estiu 2017
Casal estiu DIN A5-page-002.jpg
Imagen JPGE 125.7 KB

Gerard Pérez "Ninu" convocat per la Selecció Espanyola sub-17!

En Gerard Pérez "Ninu" -porter de l'Infantil A- ha tornat a estar convocat amb la Selecció Espanyola Sub-17 per disputar el Campionat d'Europa de Seleccions Sub-17 que aquest any es jugarà del 30 de juliol al 5 d'agost a Fanano (Itàlia).

 

Els altres  jugadors convocats són Jordi Pons (porter del Cadí), Sergi Duch (Lleida), Aleix Ordóñez (FCB), Roc Pujadas i Umbert Serra (Manlleu), Sergi García, Pere Urpí i Martí Gabarró (Noia) i Kilian Gil de l'Sporting de Portugal.

 

Moltes felicitats!!!

Som d'OK Lliga!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Som d'OK Lliga!

Hem aconseguit pujar a l'OK Lliga en la darrera jornada de 1ª Divisió, gràcies a la nostra victòria a Palafrugell 0-2 i a la derrota del Sant Cugat a la pista del Alpicat Lleida.

Així doncs el Palafrugell, l'Asturhockey i l'Arenys de Munt jugaran a OK Lliga la propera temporada.

Una fita històrica aconseguida per una magnífica combinació de jugadors: il.lustres veterans amb magnífics  joves, encapçalats per en Marc Comalat, en una arriscada aposta de la direcció tècnica del Club que no ha pogut sortir millor.

Un somni fet realitat!

Felicitats a tot l'equip i cos tècnic!

El St. Cugat en perdre l'ùltim partit es queda un any més a les portes de l'ascens

i el FC Barcelona B perd la categoria juntament amb el GEiEG i el Raspeig.

Visca l'Arenys de Munt!!!

@amunthoquei

El Juvenil A Campió d'Espanya!!!

El Juvenil A ha aconseguit guanyar el Campionat d'Espanya al guanyar la final al FC Barcelona per 4 a 0 en la reedició de la final del Campionat de Catalunya que va acabar amb triomf del Barça.

El nostre equip ha completat una brillant actuació als Campionats d'Espanya, guanyant tots els partits i posa un llaç d'or a una brillant temporada. Felicitats!!!

1 comentarios

Campionats de Catalunya: Juvenil A 2n, Aleví A 3er i Infantil A 8è de Catalunya.

Al Campionat de Catalunya Juvenil disputat a Maçanet de la Selva aquest cap de semana el Juvenil A s'ha proclamat sots-campió de Catalunya en perdre la final amb el FC Barcelona.

A Bell-lloc l'Aleví A ha quedat  3er al Campionat de Catalunya darrera del CP Manlleu i el FC Barcelona.

I al campionat de Catalunya Infantil jugat a Flix l'Infantil A va  quedar 8è. El CE Noia va ser el campió al guanyar al FC Barcelona.

1 comentarios

Sortejats els Grups de les fases Finals dels Campionats de Barcelona

Els nostres equips Benjamí A i l'Iniciació A ja saben els seus rivals. Aquest dijous s'ha realitzat el sorteig de grups de les fases finals dels Campionats Territorials de Barcelona d'hoquei patins en les categories Benjamí, Prebenjamí i Prebenjamí d'Iniciació d'hoquei patins.

 

A les finals del Campionat TBCN Benjamí, que tindrà lloc els dies 6 i 7 de maig al Pavelló Olímpic de Vic, els 12 equips participants han quedat distribuïts en aquests grups.

Grup A: Vilanova A, Arenys de Munt A i Sentmenat A.

Grup B: Voltregà A, Congrés B i Sant Josep de Sant Sadurní.

Grup C: Tordera A, Igualada B I Vilassar A. Grup D: Caldes A, Vilanova C i St Cugat A.

 

A la Trobada Final del Campionat de Barcelona Prebenjamí d'Iniciació, que es farà els dies 27 i 28 de maig al Pavelló Municipal Dani Pedrosa de Castellar del Vallès els grups seran els següents.

Grup A: Cubelles, Arenys de Munt A i Castellar A.

Grup B: Vilanova A, SEK Catalunya i Tordera A.

Grup C: JMJ, Palau Plegamans B i Barberà.

Grup D: Torrelles, Voltregà i Castellet.

1 comentarios

Condol per la mort del pare del nostre Entrenador Carles Carrillo

Tota la família que formem el CE Arenys de Munt, vol transmetre el més sentit condol al nostre company i amic Carles Carrillo (Entrenador de l'Iniciació A i del Benjamí B), per la mort del seu pare.
 
Una gran abraçada Carles, i a la teva família.
1 comentarios

3 Equips classificats per als Campionats de Catalunya     i 2 per als Campionats Territorials de Barcelona

El CE Arenys de Munt ha classificat 3 Equips per jugar els Campionats de Catalunya:

L'Aleví A de Mauricio Oviedo,  l'Infantil A d'en Raül Carrera i el Juvenil A d'en Marc Comalat.

 

Els clubs amb més representació als Campionats de Catalunya seran el FC Barcelona i el CP Manlleu amb 4 equips, i amb 3 equips el CE Arenys de Munt, el CP Vic, el CH Caldes i el Reus Deportiu.

 

El sorteig de les fases finals de les sis categories es celebrarà aquest dimarts a partir de les 19.00 hores a la seu central de la Federació Catalana de Patinatge de Barcelona i es podrà seguir en directe per streaming per mitjà del compte d'Instagram de la FCP (@fcpatinatge).

 

El Campionat de Catalunya Aleví es jugarà a Bell-Lloc (del 28 al 30 d'abril), el d'Infantil a Flix (del 21 al 23 d'abril) i la de Juvenils a Maçanet de la Selva (del 28 al 30 d'abril)..

La 2ª Fase dels Territorials de Barcelona no ha finalitzat però ja hem classificat l'Iniciació A i el Benjamí A per jugar la Fase Final del Campionats Territorials de Barcelona.

La Fase Final del Campionat Territorial de Barcelona de Benjamins es jugarà a Vic (6 i 7 de maig) i la Trobada Final del Campionat TBCN Prebenjamí d'Iniciació a Castellar del Vallés (27 i 28 de maig).

El Prebenjamí A s'ha classificat per jugar les Eliminatòries per passar a la Fase Final de la Copa Barcelona.

1 comentarios

Tecnificació del 10 al 13 d'abril!

4 comentarios

Campions d'Hivern!!!

Acabada la 1ª volta, un cop finalitzat el partit pendent amb el Palafrugell, hem acabat primers i per tant com a Campions d'Hivern de la 1ª Divisió Nacional Espanyola.

Un lideratge assolit amb jugadors de casa amb la perfecta combinació d'experiència i veterania, magníficament portada per l'equip tècnic encapçalat per en Marc Comalat.

Som el equip que més punts ha guanyat a casa (18 punts) i també som els millors a domicili (12) i tenim la millor ratxa de victòries dels equips de 1ª amb 9 jornades sense perdre.

Felicitats a tot l'equip!!!

 

3 comentarios

Copa de la Princesa 2017

 

Aquest cap de setmana el nostre 1er Equip participarà en una nova edició de la Copa de la Princesa, competició que enfronta els quatre primers classificats de la Primera Divisió al final de la primera volta.

 

A més de l'Arenys, el Palafrugell, l'Asturhockey i l'amfitrió Sant Cugat buscaran aquest títol que abans s'anomenava Copa del Príncep i que ja vam guanyar la temporada 2014-15 a Grado.

 

Els horaris són:

Primera semifinal: dissabte 11 a les 19 h. Asturhockey - St. Cugat
Segona semifinal: dissabte 11 a les 21 h. Palafrugell - Arenys de Munt

Final:                      diumenge dia 12 a les 12.30 h

Esperem el vostre suport!

3 comentarios

Diumenge 12:15 h. Vine a animar el 1er Equip!!!

4 comentarios

Dol al CE Arenys de Munt per la mort d'Andreu Majó

L'Andreu Majó ens ha deixat als 62 anys, després d'una llarga malaltia.
Pare de la nostra jugadora internacional Maria Majó, va ser
alcalde d'Arenys de Munt, entre 1999 i 2007, pel partit independent 'Arenys de Munt 2000', va ser un dels impulsors del projecte de Can Jalpí, del projecte de canalització de la riera i la mancomunicació de serveis amb municipis veins.
La cerimònia de comiat serà demà a les 4 de la tarda a l'església de Sant Martí de la nostra vila.
Tota la família que formem el CE Arenys de Munt vol transmetre el més sentit condol i una gran abraçada a tota la família Majó.
1 comentarios

Partit per poder ser Líders!

2 comentarios

Juvenil A i Lluís Cucurull, Premis IX Nit de l'Esport

En Lluís Cucurull en reconeixement a la seva llarga trajectòria sempre al costat del CE Arenys de Munt i l'equip Juvenil A, pels seus éxits esportius de la passada temporada, han estat premiats a la 9ª Nit de l'Esport d'Arenys de Munt. També es van fer reconeixements a diferents esportistes individuals i entitats esportives del poble.

Aquest acte va ser organitzat per la Regidoria d'Esports de l'Ajuntament d'Arenys de Munt amb el patrocini de comerços locals, la col.laboració desinteressada de voluntaris particulars i la implicació de les entitats esportives. Moltes felicitats a tots!!!

3 comentarios

4 Jugadors de l'Arenys amb la Selecció Catalana Sub16

S'ha disputat la I Copa Ibèrica a  Riudoms amb la participació de les seleccions catalanes sub16 ( masculina) i sub18 (femenina) contra un combinat interautonòmic dels millors jugadors/es de l'Estat espanyol.

La selecció masculina comptà amb 4 jugadors de l'Arenys de Munt: Arnau Anglas, Àlex Joseph, Aleix Domènec i Xevi Codina a més d'en Gerrad Montes, Jordi Badia, Ferran Garcia, Lluc Vilà, Carles Sànchez "Litus" i Roc Pujadas i han guanyat per 5 a 1 al combinat espanyol.

3 comentarios

Els Infantils B+Alevins A: 13èns a l'Eurockey U15 2016

La 5na edició de l'Eurockey Cup U15 ha reunit un any més a Vilanova als millors equips del continent, arribats des de França, Itàlia, Portugal, Espanya, Suïssa. Anglaterra i Alemanya.

Finalment L'Oporto ha guanyat en una gran Final al Manlleu i ha agafat el relleu del nostre Club que l'havia guanyat les dues ùltimes edicions.

Els nostres jugadors han jugat amb el Benfica, Viareggio, St. Omer, Herne Bay, Chemnitz i La Vendéenne per acabar en la 13ª posició del campionat.

Felicitats a tots els participants i especialment al campió l'Oporto!!!

 

4 comentarios

L'Infantil B disputa l'Eurockey U15

El nostre equip Infantil B, amb l'ajuda de l'Aleví A disputarà la Eurockey Cup U15 2016 a Vilanova des de divendres fins a dilluns,en competició amb amb els millors equips d'Europa: Benfica i Porto de Portugal, Follonica, Viareggio i Breganze d'Italia, St. Omer, Nantes i La Vendéenne de França, Chemnitz d'Alemanya, Uttigen de Suïssa,  Herne Bay del Regne Unit i el espanyol Rivas Las Lagunas amb els catalans Manlleu, Cerdanyola i Vilanova.

Molta sort!!!

3 comentarios

Jordi Illa convocat amb la Selecció Catalana

El nostre jugador i capità del 1er Equip Jordi Illa ha estat convocat pel seleccionador català Jordi camps per jugar el 12 d'octubre un partit de la Selecció Catalana a les instal.lacions del CP Malgrat.

També han estat convocats en Gerard Gallardo -ara al GEiEG i fins la passada temporada al nostre Club- i en Blai Roca.

Completan la convocatòria Bernat Camps, Àlex Cantero, Carles Torner, Adià Martos, Sergi Parra, Moi Aguirre i Pau Palacín.,

 

 

4 comentarios

El Juvenil SubCampió de l'Eurockey U17 2016

El Juvenil A de la má d'en Marc Comalat ha quedat SubCampió de l'Eurockey U17 d'enguany, al perdre la Final amb el Lleida Llista per 4 a 2. 

L'Arenys  va començar el partit marcant el 0-1, però a un minut del final de la 1ª part  el Lleida LL. aconseguia l'empat i a la 2ª part posar-se per davant. Després vindria l'empat a 2, però a 10 minuts del final el Lleida fa el 3 a 2 i finalment en un contraatac sentenciaba la final amb el 4 a 2.

1 comentarios

El Juvenil A disputa l'Eurockey U17 des de dijous

El nostre Juvenil A disputarà la Eurockey Cup U17 2016 a Blanes des de dijous fins a diumenge, per intentar portar-se el trofeig, en lluita amb els millors equips d'Europa: Benfica, Braga i Paço d'Arcos de Portugal, Bassano, Valdagno i Viareggio d'Itàlia, Saint Omer i Lyon de França, Darmstatd i Krefeld d'Alemagna, Herne Bay United d'Anglaterra, Uri de Suïssa i Liceo, Lleida i Manlleu.

Molta sort!!!

 

4 comentarios

Imatges de la Presentació dels Equips 2016-2017

El passat 18 de setembre vam fer la Presentació dels Equips del Club d'aquesta Temporada 2016-2017.

Aquí teniu un enllaç a les Fotografies que va fer en Martí Anglas:

https://www.flickr.com/gp/147630166@N05/503TF3

4 comentarios

L'Aleix Domènec i l'Àlex Joseph a la preselecció espanyola sub20 d'hoquei!

La selecció espanyola sub20 disputarà el Campionat d'Europa a finals d'octubre. És per això que el seleccionador Sergi Macià ha anunciat aquest divendres la llista de preseleccionats per formar part del combinat estatal.

Dels quinze aspirants a vestir la samarreta de 'La Roja', dos són jugadors del CE Arenys de Munt: L'Aleix Domènec i l'Àlex Joseph, que venen de guanyar l'Europeu Sub17.

L'Aleix i lÀlex, participaran en diversos entrenaments al CAR de Sant Cugat i intentaran convèncer a Macià per ser a la llista definitiva, que es farà pública el proper 23 de setembre. 

 A la llista de preseleccionats estan també 2 jugadors més formats al nostre Club: els germans Blai i Nil Roca.

Els preseleccionats són: Blai Roca i Pablo Najera (FC Barcelona), Martí Zapater i David París (Moritz Vendrell), Arnau Prat (GEiEG), Arnau Xaus i Nil Roca (CE Noia), Roger Bars (Igualada HC), Xavi Serrallonga (CHP Sant Cugat), Pol Molas (CP Manlleu), Aleix Domènech i Àlex Joseph (Arenys de Munt), Raúl Fernández (Compañía de María de Ferrol), Pablo Parga (AC Órdenes) i Sergi Llorca (CP Vic).

3 comentarios

Campions d'Europa Sub-17!!!

La Selecció Espanyola Sub-17 de hoquei patines s'ha proclamat Campiona de Europa en guanyar a Mieres la final a la selecció de Portugal.

Una final en la que els portuguesos s'han avançat
i al final del primer temps en Marc González ha aconseguit l'empat.

A la segona part Espanya s'ha avançat 3 vegades amb gols dels nostres Àlex Joseph, Miki Grau i Aleix Domènech, però Portugal ha sabut respondre empatant cada vegada, fins acabar el temps reglamentari amb empat a 4. 

A la pròrroga el gol d'or de Nil Gamissans ha desatat la eufòria en la selecció de l'Ivan Sanz que trencà així quatre anys de sequera, des de 2012.
Un gran triomf d'una selecció espanyola amb 5 del jugadors del nostre club: Arnau Anglas i Gerard Pérez "Ninu" -porters- i Àlex Joseph, Aleix Domènec i Miquel Grau, jugadors.

Enhorabona i Felicitats a tots!!!

3 comentarios

5 d'Arenys de Munt a punt per l'Europeu Sub-17!

La Selecció Espanyola Sub-17 d'hoquei patins amb 5 jugadors de l'Arenys de Munt (Arnau Anglas i Gerard Pérez "Ninu" i Àlex Joseph, Aleix Domenech i Miki Grau) ha finalitzat la seva preparació pel Campionat d'Europa Sub-17 que es disputarà del 4 al 10 de setembre a Mieres (Asturies).

Aquest dimarts viatjaran i el diumenge 4 jugaran el primer partit a les 21:30 h amb la Selecció anglesa. Abans a les 20:30 h es farà la cerimònia d'apertura.

 

La segona jornada serà el dilluns 5 a les 21:00 h contra Suïssa i el dimarts 6 a les 21:00 h contra França. Per finalitzar la fase de grups jugaran amb Israel el dimecres a les 21:00 h.

 

A l'altre grup estaran Portugal, Italia, Andorra, Austria i Alemanya i divendres 9 seran les semifinals i dissabte 10 a les 21:00 h la gran final.

 

Per més informació us deixem els enllaços:

 

 

2 comentarios

Calendaris de la 1ª Fase de totes les Categories

Avui s'ha fet el sorteig dels Grups de totes les Categories de la Territorial de Barcelona i ja podeu consultar els calendaris a la intranet de la Fecapa.

També tenim ja els Grups i els calendaris de la 1ª Fase visibles a la nostra pàgina web, a l'apartat de cada equip:

Prebenjamí Iniciació B, Prebenjamí Iniciació A, Prebenjamí B, Prebenjamí A, Benjamí B, Benjamí A, Aleví B, Aleví A, Infantil B, Infantil A, Juvenil C, Juvenil B, Juvenil A, Júnior i 1ª Catalana.

Bon hoquei i molta sort a tots!

2 comentarios

Ja tenim els Calendaris del 1er Equip

Avui Sorteig del Calendari de la Lliga Nacional Espanyola i ahir de la Copa Esports Penedès

Aquesta tarda s'ha celebrat al Museu Olímpic i de l'Esport J.A. Samaranch de Barcelona el sorteig dels calendaris de les lligues d'hoquei patins de la FEP.

 

La 1ª Nacional Espanyola comptarà amb 14 equips (12 catalans) i per tant 26 jornades que començaran el 19 d'octubre i  finalitzaran el 20 de maig.

El nostre 1er Equip jugarà el primer partit a casa amb el Sant Feliu i acabarà la competició a Palafrugell.

 

Ahir a la tarda es celebrà el sorteig de la 3a Copa EsportsPenedès.cat de Primera Estatal en què enguany hi participen 9 equips.

 

El Grup Nord compta amb 4 equips (Arenys de Munt, Palafrugell, Shum i Tordera). El Grup Sud té 5 equips (FC Barcelona, Sant Feliu de Codines,Vilanova, Calafell i Alpicat)

 

La competició arrencarà la setmana del 5 de setembre i la Fase Final es viurà el diumenge 2 d’octubre al Pavelló Parroquial de Tordera. La jornada final comptarà amb la participació dels dos primers classificats de cada grup que es creuaran per disputar les semifinals al migdia i els guanyadors es disputaran el títol a la tarda.

Podeu consultar el calendaris a la pàgina del 1er equip

1 comentarios

5 dels 10 jugadors de l'Europeu Sub-17, del CE Arenys de Munt!!!

Arnau Anglas, Gerard Pérez "Ninu", Aleix Domenech, Àlex Joseph i Miki Grau,  han estat seleccionats per l'Ivan Sanz, per disputar el Campionat d'Europa Sub-17 d'hoquei patins que es jugarà a Mieres (Astúries), del 4 al 10 de setembre de 2016.

 

5 dels 10 seleccionats són del nostre Club!

 

Els altres 5 jugadors convocats són Marc González i Pol Manrubia (FC Barcelona), Nil Gamissans i Roc Pujadas (Manlleu) i Sergi Duch (Lleida).

 

Sort i Felicitats a tots!

4 Jugadors de l'Arenys amb la Selecció Catalana al "Campeonato de España de Selecciones Autonómicas"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 jugadors de l'Infantil A -Arnau Anglas, Aleix Domènec, Àlex Joseph i Xevi Codina- estan a Burgos amb la Selecció Catalana, per disputar

aquest cap de setmana el "Campeonato de España de Selecciones Autonómicas".

 

10 Seleccions intentaran emportarse el trofeig, però la Selecció Catalana -que torna a participar després de varis anys sense fer-ho- és la principal favorita.

 

La Selecció Catalana la completan els jugadors del Barça: Carles Sánchez, Ferran Garcia i Lluc Vilà; Jordi Badia del Lleida, Roc Pujadas del Manlleu i Gerard Montes del Reus Deportiu.

 

Felicitats i sort!!!

 

 

 

2 comentarios

El Prebenjamí A a les Finals de la Copa Barcelona

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

El Prebenjamí A ha aconseguit arribar a les Finals de la Copa de Territorial de Barcelona que es celebran aquest dissabte Sta. Margarida de Montbui.

 

El Prebenjamia A va estar a punt de classificar-se per la competició Preferent en perdre per un gol la eliminatòria d'accès amb el Torrelles A.

Es va refer i va assolir la 1ªposició del grup C10 de la Copa Barcelona i després de superar dues intensas eliminatòries amb el Mataró A i el JMJ, s'ènfrontarà a La Salle Bonanova per tal d'intentar passar a la gran final que es jugarà la tarda de dissabte amb el guanyador del Mollet - Martinenc.

Felicitats i sort!!!

4 comentarios

5 jugadors del Club al Campionat Infantil de Territorials

Aquest cap de setmana del 3, 4 i 5 de juny s'ha celebrat a Vic la 7a edició del Campionat de Catalunya de Seleccions Territorials infantils amb 5 infantils del Centre d’Esports Arenys de Munt: Arnau Anglas (P), Miki Grau i Aleix Domènec, (Selecció de Barcelona A); Àlex Joseph (Selecció de Barcelona B) i Xevi Codina, (Selecció de Girona),.

 

La Selecció de Barcelona A es va proclamar campiona de Catalunya en una final molt ajustada contra la de Barcelona B per 6-5

 

 

Cal felicitar la Federació Catalana de Patinatge i el Club Patí Vic per la bona organització d’aquest campionat i per contribuir a la bona convivència entre tots els participants. Felicitem també els nostres jugadors per haver tingut l’oportunitat de participar en aquest campionat de seleccions territorials i per l’èxit obtingut.

 

 

4 comentarios

Jordi Illa amb la Selecció Catalana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En Jordi Illa ha tornat a ser convocat amb la selecció catalana

absoluta d’hoquei patins, per participar dissabte 4 de juny en el partit del XXIV Torneig Ciutat de Mollet, on ha coincidit amb en Blai Roca.

 

5 comentarios

L'Infantil A Campió d'Espanya!!!

L'Infantil A s'ha proclamat Campió d'Espanya en guanyar al Lleida Llista per 5 a 1 a la Final del Campionat d'Espanya disputat aquest cap de setmana a Maçanet de la Selva.

 

Un gran partit del nostre equip que no ha deixat cap opció a un Lleida Llista, tot i que s'han adelantat al marcador gràcies a un gol de penal.

 

Brilliant colofó a un magnífic Campionat i a una gran Temporada d'un gran equip i un gran entrenador: Arnau Anglas, Aleix Doménech, Àlex Joseph, Miki Grau, Alec Shaw, Uri Lorza i Xevi Codina amb el reforç al Campionat d'Espanya d'en Marc Vila i dirigits per en Raül Carrera ajudat aquest cap de setman per en Mauricio Oviedo i en Gaspi (Joseph).

 

Felicitats a tots!!!

 

3 comentarios

L'Infantil "A" al Campionat d'Espanya a Maçanet

El nostre equip Infantil "A" proclamat Campió de Catalunya el passat 24 d'abril, jugarà el Campionat d'Espanya a Maçanet, els dies 6,7 i 8 de maig.

 

Els conjunts que també s'han guanyat el dret a participar-hi són el Liceo (Galícia), el Comunicalia Oviedo Booling (Astúries), el Rivas Las Lagunas (Madrid), l’Irlandesas (Andalusia), el Rochapea (Navarra), el Mundáiz (Euskadi) i el Lleida Llista Blava (Catalunya).
 
El Liceo, el Rochapea van ser els campions de les fases de sector Nord A i B, mentre que el Rivas va imposar-se a Sevilla a la fase de sector sud. Els segons classificats a les respectives competicions van ser l’Oviedo Booling, el Mundáiz, l’Irlandesas i el Lleida.
 
Els vuit equips representats sabran quins seran els seus respectius rivals a la fase de grups després del sorteig que se celebrarà el dijous 5 de maig a les 20.30 a l’Ajuntament de Maçanet de la Selva.

 

Molta sort!!!

4 comentarios

El Juvenil "B" 5è al Campionat de Catalunya!!!

El Juvenil "B" ha acabat en 5ª posició el Campionat de Catalunya Juvenil disputat aquest cap de setmana a Mollerussa.

 

El campió ha sigut el CE Vendrell al guanyar al Igualada A. En 3er lloc el FC Barcelona que ha guanyat al Manlleu B.

 

L'Arenys B guanyant al Reus Deportiu ha assolit una molt meritòria 5ª plaça.

 

Felicitats!!!

@amunthoquei

5 comentarios

L'Infantil "A" Campió de Catalunya!!!

L'Infantil "C" 6è!!!

L'Infantil "A" s'ha proclamat Campió de Catalunya de la categoria Infantil!!

 

Al matí va conseguir superar al FC Barcelona en una semifinal d'infart, guanyada a la prórroga. A l'altre semifinal el Lleida Llista s'ha imposat al Voltregà "A".

 

A la tarda la gran final amb el Lleida Llista, guanyada per 6 -3 en un pavelló plé de gom a gom.

 

L'Infantil "C" també ha fet un gran Campionat acabant 6è de Catalunya.

 

Felicitats a l'Infantil "A"!!! Campions!!!

Felicitats a l'Infantil "C"!!!

@amunthoquei

3 comentarios

Campionat de Catalunya Infantil a Arenys de Munt

Des de divendres 22 fins al diumenge 24 d'abril es disputarà a Arenys de Munt el Campionat de Catalunya Infantil, amb els 8 millors equips de Catalunya de la categoria:

FC Barcelona, Lleida Llista, Voltregà A, Calafell A, Reus Deportiu i SHUM A i 2 equips del nostre Club, l'Arenys de Munt "A" i l'Arenys de Munt "C".

#CCATInfantilHoqueiPatins

Esperem gaudir del millor hoquei.

Sort a tots!

2 comentarios

3 Equips a Campionats de Catalunya!!!

1, 2 i 3! L'Arenys de Munt ha aconseguit classificar a 3 Equips per jugar els Campionats de Catalunya: L'Infantil A, l'Infantil C i el Juvenil B.

 

1. L'Infantil A ja fa dies que ho havia aconseguit i la passada jornada es va assegurar la 1ª plaça de la Lliga Preferent, al mantenir la ventatja del goal average amb el FC Barcelona.

 

2. El Juvenil B es va classificar la passada jornada, en guanyar al Sant Cugat A per 5-0.

 

3. L'Infantil C, guanyant el seu darrer partit per 7 a 2 al Noia A, s'ha assegurat poder disputar els Campionats de Catalunya i finalment amb la 1ª posicio.

 

Amb 3 equips a Campionats, el nostre Club pot presumir d'estar a la mateixa alçada dels 2 o 3 millors clubs de Catalunya. 

 

El Campionat de Catalunya Infantil es jugarà a Arenys de Munt el proper cap de setmana, els dies 22, 23 i 24 d'Abril.

 

El Campionat de Catalunya Juvenil es fara a Mollerussa del 29 d'Abril al 1 de Maig

 

Enhorabona als 3 equips i al seu tecnic Raul Carrera, per haver aconseguit aquest important objectiu i sort per aconseguir més éxits!

 

2 comentarios

3 Jugadors de l'Infantil A a la Selecció Catalana Sub-17

Tres jugadors del nostre equip Infantil A -Àlex Joseph, Aleix Domènech i Arnau Anglas- han estat convocats per la Selecció Catalana Sub-17 d’hoquei patins, per tal de disputar un partit oficial contra la selecció d'Andorra Sub-17, el diumenge 13 de març.

 

Felicitats!!!

 

9 comentarios

Condol per la mort de l'àvia d'en Marc Roca

1 comentarios

Bon paper dels nostres equips al 12è Torneig de Reis de Vic

Aquest 10 de gener s'ha cel.lebrat el 12è Torneig de Reis de Vic de les categories Infantil (de 1r Any i Infantil de 2n Any) i Juvenil.

 

El CP Vic convida als millors equips de Catalunya i aquest any (i ja van uns quants) hem tingut la sort de participar-hi.

 

Els equips convidats han sigut l'Infantil A, l'Infantil C i el Juvenil B, fent un molt bon paper:

 

 

- L'Infantil C ha quedat 1er classificat de la categoria d'equips Infantils de 1r Any.

 

- L'Infantil A va acabar en 2n lloc després de perdre la Final amb el FC Barcelona per 2-0.

 

- El Juvenil B va quedar 3r, davant el Caldes A i després de perdre el passi a la Final al perdre amb el FC Barcelona per 4-2.

 

Felicitem a tots els equips participants i especialment al CP Vic per la bona organització.

 

 

1 comentarios

Èxit de la Tecnificació de Nadal!!!

Un any més la Tecnificació de Nadal ha sigut tot un èxit.

 

Dirigida per en Carles Carrillo, els nens han après i gaudit de l'hoquei, com sempre, i a més a més aquest any amb la presència dels jugadors del 1er Equip: Jordi Illa, Marc Roca, Gerard Cusachs i Enric Daumal.

 

 

 

 

0 comentarios

10 Equips a Preferent!!!

Hem aconseguit classificar 10 Equips per disputar les Lligues de Preferent en un éxit sense precedents en el nostre Club i només a l'abast d'un o dos clubs més a Catalunya.

 

Els equips que jugaràn la 2ª Fase a Preferent sòn:

 

- Iniciació A

- Benjamí A

- Benjamí B

- Aleví A

- Aleví B

- Infantil A

- Infantil B

- Infantil C

- Juvenil A

- Juvenil A

 

Ja teniu tots els Calendaris de la 2ª Fase disponibles al web de la Fecapa i al nostre web, a l'apartat de cada Equip.

 

Sort a tots els nostres equips!

 

 

 

1 comentarios

Ninu amb la Selecció Catalana

Gerard Pérez "Ninu" el porter del nostre equip Infantil C ha estat convocat amb la Selecció Infantil Catalana per disputar un partit a Vilafranca del Penedès, aquest diumenge 20.

 

El passat juny ja va anar amb la Selecció Infantil Catalana a disputar un Torneig Internacional a Suissa, amb en Jordi Pons (Cadí), Jordi Mateos i Gerard Llobet (FCB), Roc Pujadas i Oriol Ramírez (Manlleu), Sergi Folguera i Sergi Duch (Lleida), Marc Coll (Sentmenat) i Ferran Gimenez (Reus).

Felicitats!!!

 

0 comentarios

5 Equips a Preferent!!!                   Únic club de Catalunya!    

Éxit total dels nostres equips de les categories Infantil i Aleví!

 

Tots cinc equips (2 Alevins i 3 Infantils) han guanyat aquest cap de setmana, les seves eliminatòries i s'han classificat per disputar la 2ª Fase Preferent.

 

Ara juntament amb els altres equips classificats, es distribuiran en quatre grups de 8 equips, segons el sorteig que es cel.lebrarà el proper dia 22 de desembre.

 

Som l'únic club de Catalunya que ha aconseguit que 5 equips disputin la Fase Preferent.

El CP Manlleu tindrà 4 equips i Vic, Caldes, Sentmenat i Cerdanyola 3.

 

Un gran éxit que esperem ampliar amb la disputa de les eliminatóries de Juvenils i la tornada de les de Benjamins i Prebenjamins, d'aquest cap de setmana.

 

Bona sort a tots!

 

0 comentarios

Eliminatòries (Prebenjamins i Benjamins) per l'accés a la 2ª Fase Preferent

S'han publicat les Eliminatòries d'accés a la 2ª Fase dels Campionats de Catalunya de les categories Prebenjamí i Benjamí, pel que fa als nostres equips, ha quedat així:


   - Prebenjamí A- Torrelles A


   - Benjamí A - St. Celoni A

   - Benjamí B - St. Ramon A

 

Les Eliminatòries es disputaran -a doble partit- els caps de setmana del 12 de desembre (anada) i del 19 (tornada), jugant-se aquesta a casa de l'equip millor classificat


Els guanyadors es distribuiran en quatre grups de 8 equips, segons el sorteig a cel.lebrar el proper 22 de desembre.


Molta sort!

0 comentarios

Eliminatòries (d'Alevins a Júnior) per l'Accés a la 2ª Fase Preferent

S'ha cel.lebrat el sorteig per composar els encreuaments de les Eliminatòries d'accés a la 2ª Fase dels Campionats de Catalunya.


Aquest any s'ha canviat el sistema i s'ha fet un sorteig (incloent-hi els primers classificats que altres anys no havian de passar les eliminatòries) i sense tenir en compte els coeficients, només la posició assolida al seu grup.


Tots els nostres equips (a excepció del Júnior) s'havian guanyat el dret a participar-hi i el sorteig ha fet que les eliminatòries quedin així:


   - Barcino - Aleví B

   - Aleví A - Noia


   - GEiEG A - Infantil C

   - Infantil B - Voltregà B

   - Lloret B - Infantil A


   - Vilassar - Juvenil B

   - Vilanova - Juvenil A


Les Eliminatòries es disputaran -a doble partit- els caps de setmana del 12 de desembre -els Infantils i els Alevins- i els Juvenils el del 19.


Els guanyadors es distribuiran en quatre grups de 8 equips, segons el sorteig a cel.lebrar el proper 22 de desembre.


Molta sort a tots!

0 comentarios

CE Arenys de Munt                      Campió de l'Eurockey Cup 2015

El CE Arenys de Munt ha revalidat el títol de Campió de l'Eurockey Cup 2015.

L'equip Infantil C juntament amb l'Aleví A, han guanyat al Follonica italià a la Final jugada avui a Vilanova.

0 comentarios

El 1er Equip sots-campió de la Copa Esports Penedès 1ª

El nostre 1er Equip ha quedat sots-campió de la Copa Esports Penedès, després de guanyar al PHC Sant Cugat a semis i perdre la final amb el CP Tordera -que al matí havia derrotat el CH Sant Feliu-

La final  ha acabat amb empat a 3, però a les faltes directes s'ha imposat el CP Tordera.

0 comentarios

Campionat del Mòn Sub-20 amb Nil i Blai Roca en joc

La selecció espanyola sub-20 amb els germans Blai i Nil Roca, jugarà aquesta propera setmana a Vilanova el Mundial Sub-20 amb la il.lusió d'aconseguir el quart títol mundial i succeïr als darrers campions, la selecció de Portugal.

Aquí els veiem fa quatre anys amb el seu equip de l'Arenys de Munt:

Blai Roca (p), Nil Roca, Jordi Pérez, Arnau Mora, Genís Sánchez i Oriol Bosch.

Amb la selecció els acompanyaran Martí Serra (p), Roger Acsensi, Arnau Xaus, Ignacio Alabart, Ferran Font, Sergi Llorca, Sergi Aragonés i César Carballeira.

Sort!


0 comentarios

Presentació dels Equips 2015-2016

Aquest cap de setmana hem cel.lebrat el XXXVIII Torneig ‘La Puntaire’d’hoquei patins i presentat els equips del CE Arenys de Munt de la temporada 2015-2016.

Hem rebut equips d'arreu de Catalunya, que es van enfrontar a les diverses categories del club en el que va representar el tradicional inici de temporada.

Els partits de La Puntaire es van jugar, com sempre, amb gran esportivitat i tots els equips van deixar palès les seves capacitats.

Diumenge al matí el CEAM va reunir totes les categories al pavelló, per fer la presentació dels equips a tots els socis fent mostra del gran planter que puja i la nova samarreta blanca que recupera els colors tradicionals del club.

Des dels nens i nenes d’escola fins als jugadors del primer equip de Nacional Espanyola, més de 120 jugadors que juntament amb els entrenadors, delegats van  fer possible la gran foto de la temporada.

Voldríem agrair a tots els socis i aficionats a l’hoquei, així com a l‘Alcalde  sr. Joan Rabasseda  i a la regidora d'esports Marta de la Iglesia, la seva presencia en un acte tant important pel club d’hoquei d’Arenys de Munt.

0 comentarios

Fi de l'Europeu Sub-17

El Campioant Europeu d'hoquei patins cel.lebrat a Luso ha finalitazat amb el triomf de Portugal al empatar a l'ùltim partit amb la selecció espanyola.

Espanya doncs, amb l'Àlex Joseph, s'ha de comformar amb la 2º plaça. Per la seva banda Anglaterra amb l'Alec Shaw, ha quedat 7ª, fent un bon paper.

Felicitats als campions i a tots els participants i especialment als nostres jugadors Alec Shaw i Àlex Joseph.

0 comentarios

38è Torneig de La Puntaire

0 comentarios

L'Alec Shaw i l'Àlex Joseph  jugan al Campionat d'Europa Juvenil

A partir de diumenge es disputarà a Luso (Portugal) disputaran el Campionat d'Europa Sub-17.

Àlex Joseph amb la selecció espanyola i Alec Shaw amb l'anglesa.  

El format de competició és de Round Robin, o lligueta tots contra tots amb nou seleccions.

CERH TV retransmetrà tot el Campionat.

Teniu els horaris a la pàgina de "Torneigs", però dilluns a les 20:00 h serà l'Espanya-Anglaterra i dissabte a les 21:30 h l'Espanya-Portugal tancarà la competició.

0 comentarios

Horaris Entrenaments  2015-2016

Horaris d'Entrenament definitius per aquesta temporada

2015-2016.


0 comentarios

Sorteig Calendaris Equips 1ª Fase


Ja s'ha fet el Sorteig de la Competició de la 1ª Fase de la Temporada 2015-2016 i tenim els Equips amb els que jugarem i els Calendaris.


Totes les lligues començan el 20 de setembre, a excepció de les dels Prebenjamí Iniciació que ho faran el 27 de setembre.


Us fem un avanç i properament publicarem cada Calendari.


Iniciació A: Tordera B, Arenys de Mar, St Cugat A, Sta Perpetua C i Mollet.

Iniciació B: SEK Catalunya, Caldes D, Sta. Perpetua A, Caldes D, St. Cugat B i Malgrat.

Prebenjamí A: Vilassar A, Sta. Perpetua B, St. Celoni A, Mollet i Barberà B.

Prebenjamí B: St. Celoni B, Tordera A, St. Cugat C, Cerdanyola A i Arenys de Mar.

Benjamí A: Malgrat, Vilassar B, Tordera A i Mataró B.

Benjamí B: Ripollet A, St. Cugat C, Arenys de Mar i Tordera B.

Aleví A: Tordera C, Vilassar A, Girona B i St. Cugat B.

Aleví B: St Celoni A, La Garriga B, Tordera A, Mataró C i Vilassar B.

Infantil A: Voltregà A, Cerdanyola D, Claret C, St. Just B i Ripollet B.

Infantil B: GEiEG B, Sta. Perpetua, Manlleu A, Lloret A i SHUM B.

Infantil C: Barcino A, Barberà B, Maristes St. Joan, Sentmenat D i St. Cugat A.

Juvenil A: Barcino B, Tordera, Malgrat, Arenys de Mar i Vilassar.

Juvenil B: Manlleu D, St. Feliu, GEiEG, SHUM B i Congrès B.

Júnior: Mollet, Mataró B, Manlleu A i Sentmenat A.

BenjaFem: Figueres, Tordera, Vilassar, Mataró i Palau A.

Fem-16: Mataró, Manlleu A, Palau B, Malgrat i Cerdanyola A.

1ª Catalana: Tordera, Mataró, Sentmenat, Palafrugell, SHUM, Vilassar, Taradell, Manlleu, Barberà, La Garriga, Cassanenc, Lloret, Horta i Bigues.

Femení Nal. Catalana: Cerdanyola, Mataró, St. Cugat, Bigues, Sferic Voltregà, Palau, Manlleu, Vila-Sana i Reus Dep.



0 comentarios

Àlex Joseph i Alec Shaw disputaran l'Europeu Sub-17 a Portugal

Ivan Sanz, seleccionador nacional Sub-17, ha comunicat la llista de jugadors seleccionats per disputar el Campionat d'Europa d'hoquei a Luso (Portugal), del 6 al 12 de setiembre de 2015 i entre ells està l'Àlex Joseph.

Fa uns dies ho va fer el seleccionador d'Anglaterra Carlos Amaral, incloent-hi l'Alec Shaw.

El Pavilhao Gimnodesportivo Municipal de Luso serà la seu oficial de la competició que veurà els nostres jugadors Àlex Joseph i Alec Shaw competir amb la selecció anglesa i la espanyola, tot una fita i un orgull pel nostre club.

Felicitats!!!      

0 comentarios

Jordi Illa amb la Selecció Catalana


0 comentarios

Alec Shaw amb la Selecció Anglesa Sub-17 i 'Ninu' amb la Catalana Sub-15

0 comentarios

Gerard Cusachs amb la Selecció Catalana

0 comentarios

Els nostres jugadors Aleix, Àlex i Arnau i les noves incorporacions Xevi i Jordi participen en el Campionat de Seleccions

0 comentarios

Bernat Bosch, nou entrenador del CE Arenys de Munt

0 comentarios

2a Catalana aconsegueix l'ascens! 

El nostre 2ª Catalana masculí va aconseguir l’ascens a la 1ª Divisió i el dret de jugar el final 4 el 7 de juny. Enhorabona als jugadors, els pares i mares i l’entrenador, el Gaspi Joseph. També pòdeu consultar el PDF a continuació amb informació sobre les estadístiques de l'equip. 

Descarga
2a Catalana Masculí
2a Catalana HOQUEI C.E.ARENYS DE MUNT.pd
Documento Adobe Acrobat 2.9 MB

Prebenjamí A - 3r al Campionat Territorial de BCN

El nostre Prebenjamí A ha quedat 3r al Campionat Territorial de Barcelona aquest cap de setmana a Vilanova. El dissabte van guanyar contra Caldes A i Voltregà C per classificar-se per la semifinal però avui no han pogut superar un Torrelles A molt encertat per arribar a la final.

En la lluita per 3r i 4t han pogut demostrar el seu nivell de joc, guanyant el Vilanova A. Felicitem els jugadors i jugadores, els pares i mares, el Carles i la Viki, el CP Vilanova per la organització i els campions, Voltregà A. Enhorabona a tothom! Podeu veure més informació aquí.


CE Arenys de Munt vs FC Barcelona


Benjamí A - 8è al Campionat Territorial de Barcelona

El nostre equip Benjamí A va quedar 8è al Campionat de Barcelona, una posició que no reflecteix el gran joc que els nens van demostrar a la pista. Van perdre 1-2 con els eventuals campions, Manlleu A, van guanyar 4-1 contra Bigues i van perdre contra St Cugat en la tanda de faltes directes. Un Campionat molt ajustat on, com sempre, tot depèn de molt poc. Enhorabona als jugadors i l'entrenador! 


CE Arenys de Munt vs CH Sant Cugat


OK Estiu 2015


Iniciació, classificat per a les eliminatòries

El nostre Prebenjamí Iniciació ha aconseguit, gràcies a classificar-se primer en el seu grup , accedir a les eliminatòries que donen accés a la fase final de la Copa de Barcelona.

L'Arnau, Biel, Dan, Magí, Nil, Pol i Òscar entrenats magistralment per en Joel, lluitaran sense descans per tal d'accedir a la fase final  a quatre que es disputarà a Barcelona (F.C.Martinenc) el proper 13 de juny. Enhorabona a tots els jugadors i pares! 


Aleví A, 5è classificat al Campionat de Catalunya

El nostre equip Aleví A ha quedat 5è al Campionat de Catalunya que es va celebrar a Salt aquest cap de setmana. En una lliga molt disputada el nostre equip no es va poder classificar per a les semifinals per gol average. Felicitem els jugadors i l'entrenador, que van lluitar fins al final. La final es va disputar el Cadí i Sentmenat, amb el Cadí proclamant-se campió. Enhorabona al nou campió i els organitzadors del torneig a Salt.

 

Podeu veure tots els resultats aquí: http://www.okcat.cat/actualitat/4777/resultats-33e-campionat-catalunya-alevi-salt-cadi-campio



Infantil B, 3r classificat al Campionat de Catalunya

Els dies 24, 25 i 26 d’abril es va celebrar a Juneda la 33a edició del Campionat de Catalunya Infantil d’hoquei patins. El Centre d’Esports Arenys de Munt hi estava representat per l’Infantil B, integrat pels jugadors Arnau Anglas (porter), Aleix Domènech, Àlex Joseph, Alec Shaw, Miki Grau, Oriol Lorza i Alfredo Vera, i amb el suport dels reforços alevins Gerard Pérez (porter), Nil Pascal, Alejandro Vera i Gerard Pérez.

L’equip va superar invicte la primera fase de lliga contra el Lleida Llista (2-5), el Shum B (5-2) i el Barça (5-5), i es va situar com a segon de grup, darrere el Barça per diferència de gols. L’Arenys va enfrontar-se en semifinals contra el primer classificat del grup A, el Manlleu A, en un partit vibrant en què els d’Arenys van imposar-se durant la primera part però van acabar caient a la segona amb un ajustat 4-3, resultat que els impedia l’accés a la final i a Burguillos, on es disputarà el Campionat d’Espanya.

Finalment, l’Arenys es va enfrontar al Caldes en la disputa pel tercer lloc, partit que va acabar guanyant l’Arenys per 2-3 en una mostra indiscutible de bon hoquei i espectacle per part dels dos equips, tant pel que fa al joc de pista com a les dues porteries. Així, els d’Arenys van acabar tercers de Catalunya.

L’Infantil B, integrat per jugadors de primer any a excepció d’un de segon, ha mostrat un alt nivell d’hoquei al llarg de tot el campionat i no ha posat les coses gens fàcils als seus rivals. L’entrenador de l’Infantil B, Raül Carrera, amb el suport de Gaspar Joseph (com a segon entrenador i president del CEAM), ha deixat palesa la feina impecable que s’ha dut a terme dia rere dia en els entrenaments al llarg de tota la temporada.

Des d’Arenys, volem felicitar el FC Barcelona, campió de Catalunya, i la resta d’equips per arribar fins aquí i fer possible un campionat d’aquest nivell. A banda, també cal felicitar els organitzadors, que han mostrat una gran predisposició al llarg de tot el campionat. 


Benjamí A - 4t equip de base classificats per als Campionats. 

Al final el nostre equip Benjamí A va poder classificar-se per als Campionats Territorials de Barcelona el 16 i 17 de maig, que serà a Sant Cugat. Els desitgem molta sort i enhorabona als jugadors, l'entrenador Carles i a tots els pares. 


CE Arenys de Munt vs Dominicos